stowarzyszenie Kwadrofonik

Stowarzyszenie założyli członkowie zespołu Kwadrofonik, którego muzycy są laureatami wszystkich najważniejszych nagród kulturalnych w Polsce: Paszportu Polityki, Fryderyków (3-krotnie), Złotej Płyty, Folkowego Fonogramu Roku (2-krotnie), Koryfeusza, Nagrody Kulturalnej Polak z Werwą, Wdechy Kultury oraz prestiżowego wyróżnienia magazynu fonograficznego Pizzicato Award.

Na scenie muzycznej działają profesjonalnie ponad 25 lat dokonując syntezy różnych gatunków muzyki, m.in. muzyki nowej, popu, folku, jazzu i zapraszając do swoich działań m.in. M. Koteluk, D. Miśkiewicz, A. Rojka, A. Struga.

Ich działalność muzyczna doceniana jest nie tylko przez krytyków i publiczność, także innych twórców: w roku 2016 otrzymali od Davida Lyncha specjalne prawa wykonawcze na zaprezentowanie własnej aranżacji jego Symfonii Przemysłowej nr 1 do muzyki A. Badalamentiego, spadkobiercy Igora Strawińskiego i Sergiusza Prokofiewa docenili natomiast ich transkrypcje baletów: „Święto wiosny” i „Romeo i Julia”. W tym samym roku współpracowali z Janem Komasą tworząc muzykę do widowiska KSENOFONIA- Symfonia dla innego, które powstało dla uczczenia obchodów „poznańskiego czerwca 56”.

Koncertowali w takich salach jak Carnegie Hall, John F. Kennedy Center for the Performing Arts, Filharmonia Berlińska, Izumi Hall, Beijing Hall, NOSPR, Gulbenkian Auditorio.

Prowadzą w Warszawie, w Polsce a także poza granicami kraju działalność na najwyższym poziomie artystycznym, organizując działania o charakterze niekomercyjnym i włączającym społecznie.

projekty

Podczas pięciu edycji festiwalu Kwadrofonik uwaga Artystów i publiczności skupiona była nie tylko na oryginalnych kompozycjach, ale także artystycznej reakcji i komentarzu na przemiany i zjawiska społeczne otaczającego świata.
Itaka to bezprecedensowe wydarzenie muzyczno-teatralne powstałe dzięki współpracy Stowarzyszenia Kwadrofonik z Akademią Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Udział w projekcie wzięły legendarne polskie aktorki: Emilia Krakowska, Maja Komorowska oraz Barbara Krafftówna, dla której było to ostatnie wydarzenie artystyczne, w jakim wzięła udział.
Feldman - mistrz muzycznej medytacji, legenda amerykańskich minimalistów. Muzyka amerykańskiego kompozytora żydowskiego pochodzenia Mortona Feldmana wraca na największe światowe festiwale. Jej medytacyjny charakter czaruje publiczność, a nas skłonił do stworzenia zupełnie nowej, przyjaznej i bliskiej słuchaczowi formuły odbioru tych dzieł. Publiczność może w każdej chwili wejść i wyjść, może w trakcie koncertu czytać książkę, medytować na karimacie lub po prostu zasnąć przy muzyce. Wychodzimy w wielkich koncertowych sal na rzecz miejsc bardziej swobodnych i sprzyjających relaksacji, z niewygodnych krzeseł przenosimy się na poduszki, pufy i leżaki. W ramach projektu proponujemy dwie monumentalne kompozycje pochodzące z ostatniego okresu twórczości kompozytora: For Christian Wolff (1986) na flet i instrumenty klawiszowe oraz For Philip Guston (1984) na flety, instrumenty klawiszowe oraz instrumenty perkusyjne oraz wcześniejszy utwór Why Patterns (1978) na flet, fortepian i perkusję.
to cykl koncertów - recitali pianistycznych odbywających się w Muzeum Rzeźby - Królikarnia. Program oparty jest na propozycjach artystycznych, które nie były do tej pory w takiej formule ani w takim repertuarze prezentowane w Polsce.
16 grudnia 2021 o godzinie 19:30 w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z okazji 60-lecia pracy twórczej Zygmunta Krauze, organizowany przez Stowarzyszenie Kwadrofonik.
to cykl nowatorskich koncertów i spotkań on-line w wykonaniu Lutosławski Piano Duo – tworzących część zespołu Kwadrofonik, jednego z najlepszych europejskich duetów fortepianowych, wielokrotnie nagradzanego i koncertującego na całym świecie zespołu.
to jeden z najważniejszych projektów Stowarzyszenia Kwadrofonik z dziedziny wydarzeń muzycznych i animacji kultury. To odpowiedź na potrzeby kulturalne warszawskiej publiczności, która chętnie doświadcza nowych inicjatyw.
to unikatowy projekt łączący historię i teraźniejszość Warszawy, w ramach którego odbyła się światowa trasa koncertowa duetu fortepianowego Lutosławski Piano Duo, który w 2019 roku obchodził także 20-lecie artystycznej działalności.

zasoby kadrowe

Stowarzyszenie posiada stały zespół współpracowników, zatrudnionych w oparciu o umowy cywilnoprawne, traktujących działania statutowe jako misję kulturową członków Zespołu Kwadrofonik. Wszyscy członkowie Stowarzyszenia posiadają bardzo wysokie kwalifikacje merytoryczne, są uznanymi muzykami i pedagogami, oprócz działalności stowarzyszeniowej realizują kariery solowe i w różnych składach muzycznych, a wszystkie ich płyty i dokonania muzyczne są docenione zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Pomagają im doświadczeni menadżerowie logistyczni, odpowiedzialni za sprawną organizację wydarzeń oraz specjaliści ds. promocji.

Stale współpracujemy z centrum finansowo-prawnym, co sprawia, że wszystkie projekty są realizowane pod względem formalno-finansowym terminowo i rozliczane bez zarzutów. Nasz księgowy posiada duże doświadczenie w rozliczaniu bardzo dużych projektów kulturalnych i społecznych. Współpracujemy na stałe z ekipą techniczną odpowiedzialną za montaż, obsługę naszych koncertów i transport instrumentów. Ponad 10 lat transparentnej i rzetelnej działalności sprawia, że możemy pochwalić się dużym zespołem współpracującym, składającym się z zaufanych reżyserów dźwięku, światła oraz współpracowników merytorycznych (muzycy, eksperci, aktorzy, reżyserzy, kompozytorzy).
Przewiń do góry