projekty

W „Requiem ludowym" wizja ostatecznej drogi człowieka jest zarówno przerażająca jak i urzekająco piękna. Tajemnica absolutu pozostaje nierozwiązana, a trąby ogłaszające koniec świata dla każdego oznaczają inny wyrok. Spotkanie Adama Struga i zespołu Kwadrofonik doprowadziło do stworzenia nowej jakości w muzyce polskiej.
Kwadrofonik to kwartet specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej. Zespół aktywnie współpracuje z kompozytorami, dzięki czemu od wielu lat poszerza repertuar na dwa fortepiany i dwie perkusje. Takie kooperacje przyniosły owoce w postaci wielu prawykonań. Były to zarówno utwory rodzimych jak i zagranicznych twórców muzyki nowej. Wśród powstałych kompozycji znajdują się utwory znakomitych kompozytorów jak Wojciech Blecharz, Wojciech Zych, Sławomir Wojciechowski, Artur Zagajewski, Mikołaj Laskowski, Wojciech Błażejczyk, Malte Giesen. Laure M. Hiendl, Sasha J. Blondeau, Nigel Osborne, Pierre Jodlowski, Aleksandra Gryka, Agnieszka Stulgińska.
Z okazji obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało wyjątkowe wydarzenie muzyczne – album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik.
Wspólny album studyjny Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik, wydany 12 listopada 2013 przez Sony Music Entertainment Poland. Płyta uzyskała nominację do Fryderyka 2014 w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna. Album uzyskał status złotej płyty.
Koncert Wiolonczelowy Witolda Lutosławskiego (1970) w wersji kameralnej opracowanej przez Cezarego Duchnowskiego na zespół Kwadrofonik i elektronikę z solowym udziałem Andrzeja Bauera. Nowe, kameralne spojrzenie na jeden z najwspanialszych koncertów wiolonczelowych.
Śpiewny minimalizm, czyli kultowa kompozycja "Canto Ostinato" Simeona Ten Holta w interpretacji kwartetu Kwadrofonik - na instrumenty klawiszowe, wibrafon i marimbę. Ten utwór naprawdę można grać bez końca!
Przewiń do góry