stowarzyszenie - Projekt: Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci. KWADROFONIK I DOROTA MIŚKIEWICZ

Lutosławski, Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci. KWADROFONIK I DOROTA MIŚKIEWICZ
Więcej o projekcie:
Wspólny album studyjny Doroty Miśkiewicz i zespołu Kwadrofonik, wydany 12 listopada 2013 przez Sony Music Entertainment Poland. Płyta uzyskała nominację do Fryderyka 2014 w kategorii Album Roku - Muzyka Kameralna. Album uzyskał status złotej płyty.

Jedna z najbardziej niesztampowych i intrygujących polskich płyt ostatnich lat. Stoi w sprzeczności z niskobudżetowymi i artystycznie nijakimi tendencjami w polskiej muzyce adresowanej do dzieci. Światowej sławy kwartet specjalizujący się w muzyce współczesnej wraz z Dorotą Miśkiewicz, dokonał ponownego odczytania zbioru piosenek skomponowanych przez Witolda Lutosławskiego do tekstów Juliana Tuwima.

O walorze tej muzyki (w oryginale) przekonany był sam Lutosławski, bowiem w przeciwieństwie do piosenek „dla dorosłych” kompozytor nie ukrywał się pod pseudonimem, tu tworzył pod podniesioną przyłbicą. Łącznie skomponował ponad 40 piosenek, 10 z nich za sprawą Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i programu „Lutosławski dla Dzieci” (subwencja – Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego/Instytut Muzyki i Tańca) trafiło ostatecznie na krążek.
Przewiń do góry