stowarzyszenie - Projekt: MUZYKA NOWA

MUZYKA NOWA
Więcej o projekcie:
Kwadrofonik to kwartet specjalizujący się w wykonawstwie muzyki nowej. Zespół aktywnie współpracuje z kompozytorami, dzięki czemu od wielu lat poszerza repertuar na dwa fortepiany i dwie perkusje. Takie kooperacje  przyniosły owoce w postaci wielu prawykonań. Były to zarówno utwory rodzimych jak i zagranicznych twórców muzyki nowej. Wśród powstałych kompozycji znajdują się utwory znakomitych kompozytorów jak Wojciech Blecharz, Wojciech Zych, Sławomir Wojciechowski, Artur Zagajewski, Mikołaj Laskowski, Wojciech Błażejczyk, Malte Giesen. Laure M. Hiendl, Sasha J. Blondeau, Nigel Osborne, Pierre Jodlowski, Aleksandra Gryka, Agnieszka Stulgińska.

     Ideą zespołu jest poszerzanie możliwości instrumentów akustycznych, praca z detalem dźwięku, poszukiwania w zakresie rozszerzonych technik, łączenie akustycznych brzmień z instrumentami i warstwami elektronicznymi, live electronics oraz wykorzystanie gestu w muzyce. Te poszukiwania i inspiracje widoczne są w kompozycjach wykonywanych przez Kwadrofonik.

     Kwartet był zaproszony do udziału w festiwalach takich jak Warszawska Jesień, Musica Polonica Nova, Sacrum Profanum,  Unsound, Klang Festival,  Donaueschinger Musigtage. Zespół współpracował także z wybitnymi solistami, m.in. Barbara Kinga Majewska, Andrzej Bauer, Cezary Duchnowski, Joanna Freszel.

Członkowie kwartetu prowadzą także działalność edukacyjną dla młodych wykonawców skierowaną na wykonawstwo muzyki współczesnej, poznawanie szerokiego spektrum dźwięku,
preparacji oraz technik rozszerzonych na fortepianach i instrumentach perkusyjnych.
Przewiń do góry